Our team

Bergenstråhle & Partners help innovative companies to protect and increase the value of their intellectual capital assets. Our combined strength of legal, engineering and business skills, expertise and experience make us a unique partner in our business. Each individual consultant holds his or her own expertise and experience and our way of cooperation provides an acknowledged capacity.

Within this section you can identify specific experts or sort through our general areas of expertise to find a suitable contact.

You may find all our experts based on specific areas of expertise and experiences, as well as whom is located at which office.

Bild på Sonja Balaz

Sonja
Balaz

sonja.balaz@bergenstrahle.se

+46 73 314 30 43


Bild på Carlos Barrios

Carlos
Barrios

carlos.barrios@bergenstrahle.se

+46 70 511 25 79


Bild på Peter Blomsten

Peter
Blomsten

peter.blomsten@bergenstrahle.se

+46 76 644 12 01



Bild på Jenny Carlsson

Jenny
Carlsson

jenny.carlsson@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 48


Bild på Emina Cehaja

Emina
Cehaja

emina.cehaja@bergenstrahle.se

+46 73 239 10 04


Bild på Johan Corell

Johan
Corell

johan.corell@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 64



Bild på Jenny Crawford

Jenny
Crawford

jenny.crawford@bergenstrahle.se

+46 70 862 09 37


Bild på Maria Dahlqvist

Maria
Dahlqvist

maria.dahlqvist@bergenstrahle.se

+46 70 864 13 24


Bild på Mats Eriksson

Mats
Eriksson

mats.eriksson@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 67



Bild på Elin Eriksson

Elin
Eriksson

elin.eriksson@bergenstrahle.se

+46 70 870 09 55


Bild på Lars Estreen

Lars
Estreen

lars.estreen@bergenstrahle.se

+46 70 769 79 96


Bild på Anna Fokina

Anna
Fokina

anna.fokina@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 71



Bild på Niklas Forslund

Niklas
Forslund

niklas.forslund@bergenstrahle.se

+46 70 664 15 03


Bild på Peter Friedrichsen

Peter
Friedrichsen

peter.friedrichsen@bergenstrahle.se

+46 70 556 67 61


Bild på Katrin Frymark

Katrin
Frymark

katrin.frymark@bergenstrahle.se

+46 73 343 03 80



Bild på Anna Fällman Fritzell

Anna
Fällman Fritzell

anna.fallman@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 58


Bild på Katarina Gloudemans

Katarina
Gloudemans

katarina.gloudemans@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 79


Bild på David Grünbaum

David
Grünbaum

david.grunbaum@bergenstrahle.se

+46 765 34 57 77



Bild på Fredrik Gustafson

Fredrik
Gustafson

fredrik.gustafson@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 62


Bild på Alexandra Hallqvist

Alexandra
Hallqvist

alexandra.hallqvist@bergenstrahle.se

+46 70 230 85 03


Bild på David Henricson Briggs

David
Henricson Briggs

david.henricson.briggs@bergenstrahle.se

+46 70 444 83 13



Bild på Joakim Hernström

Joakim
Hernström

joakim.hernstrom@bergenstrahle.se

+46 70 768 70 05


Bild på Gunnar Hjalt

Gunnar
Hjalt

gunnar.hjalt@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 56


Bild på Caroline Holstensson

Caroline
Holstensson

caroline.holstensson@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 41



Bild på Maria Immonen

Maria
Immonen

maria.immonen@bergenstrahle.se

+46 76 821 00 69


Bild på Peter Jacobsson

Peter
Jacobsson

peter.jacobsson@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 36


Bild på Jonas Kjellerstedt

Jonas
Kjellerstedt

jonas.kjellerstedt@bergenstrahle.se

+46 70 569 24 08



Bild på Petra Knoop Udén

Petra
Knoop Udén

petra.knoopuden@bergenstrahle.se

+46 72 569 24 10


Bild på Lena Kåhre

Lena
Kåhre

lena.kahre@bergenstrahle.se

+46 72 569 24 11


Bild på Jarmo Kääriäinen

Jarmo
Kääriäinen

jarmo.kaariainen@bergenstrahle.se

+46 70 319 42 30



Bild på Peo Lundquist

Peo
Lundquist

peo.lundquist@bergenstrahle.se

+46 702 39 64 54


Bild på Anna Moberg

Anna
Moberg

anna.moberg@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 63


Bild på Erica Norlander

Erica
Norlander

erica.norlander@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 73



Bild på Urban Nyberg

Urban
Nyberg

urban.nyberg@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 60


Bild på Nicklas Ojakangas

Nicklas
Ojakangas

nicklas.ojakangas@bergenstrahle.se

+46 73 152 86 59


Bild på Annelie Olofsson

Annelie
Olofsson

annelie.olofsson@bergenstrahle.se

+46 73 301 60 71



Bild på Erik Olsson

Erik
Olsson

erik.olsson@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 38


Bild på Patrik Olsson

Patrik
Olsson

patrik.olsson@bergenstrahle.se

+46 73 390 74 93


Bild på Susanne Permerius Persson

Susanne
Permerius Persson

susanne.permerius@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 39



Bild på Martin Sauer

Martin
Sauer

martin.sauer@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 61


Bild på Jessica Stenbom

Jessica
Stenbom

jessica.stenbom@bergenstrahle.se

+46 73 650 55 00


Bild på Daniel Thorbjörnsson

Daniel
Thorbjörnsson

daniel.thorbjornsson@bergenstrahle.se

+46 73 360 55 53



Bild på Gabriela Tomescu

Gabriela
Tomescu

gabriela.tomescu@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 75


Bild på Louise Tümer

Louise
Tümer

louise.tumer@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 31


Bild på Daniel Ullman

Daniel
Ullman

daniel.ullman@bergenstrahle.se

+46 70 531 55 15



Bild på Andreas  Wennermark

Andreas
Wennermark

andreas.wennermark@bergenstrahle.se

+46 76 534 57 33


Bild på Ping Wu

Ping
Wu

ping.wu@bergenstrahle.se

+46 73 150 29 54


Bild på Håkan Yildirim

Håkan
Yildirim

hakan.yildirim@bergenstrahle.se

+46 70 876 93 82



Bild på Staffan Zilling

Staffan
Zilling

staffan.zilling@bergenstrahle.se

+46 70 147 10 17


Bild på Petter Øen

Petter
Øen

petter.oen@bergenstrahle.se

+46 73 640 45 44


Bild på Johan Örneblad

Johan
Örneblad

johan.orneblad@bergenstrahle.se

+46 73 975 63 81